تعطیلی بازار بیرجند در دستور کار نیست ، آسیب کرونا به 80 درصد اصناف خراسان جنوبی

به گزارش وبلاگ رشد آرمان، رئیس اتاق اصناف خراسان جنوبی با اشاره به شیوع بیماری کرونا و افزایش تعداد مبتلایان در استان خراسان جنوبی گفت: تعطیلی بازار بیرجند در دستور کار نیست مگر این که دستور و مصوبه ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا باشد.

تعطیلی بازار بیرجند در دستور کار نیست ، آسیب کرونا به 80 درصد اصناف خراسان جنوبی

به گزارش وبلاگ رشد آرمان به نقل از فارس، رضا علیزاده اظهار کرد: شیوع ویروس کرونا فعالیت اصناف و بازاریان استان را به شدت تحت تأثیر قرار داده و روزانه با مراجعه و گلایه تعدادی از اصناف روبرو ایم.

وی با بیان این که بازاریان نمی توانند هم اکنون هزینه های جزئی خود را تأمین نمایند، اعلام نمود : صنوفی که مستأجر هستند یا توان اقتصادی پایین دارند در شرایط کنونی متضرر شده اند و در تأمین جزئی ترین هزینه ها مانده اند.

رئیس اتاق اصناف خراسان جنوبی با اعلام این که در بحث اقتصادیات و بیمه تأمین اجتماعی، هزینه آب و برق پیگیری هایی کردیم که بتوانیم این چند ماه را یا معافیت بگیریم یا حداقل هزینه ها اعمال گردد، اضافه نمود: از مسئولان تقاضا داریم نسبت به مطالبات دستگاه های خدمت رسان آب، برق، گاز و سازمان های بیمه گر و اقتصادیات آنها را کمک نمایند.

علیزاده با بیان این که 70 تا 80 درصد اصناف استان از درون آسیب دیده اند، عنوان نمود: همچنین با شیوع ویروس کرونا، اصناف و بازاریان استان خواهان تأمین اقلام بهداشتی مورد احتیاج برای پیشگیری هستند.

وی اعلام نمود: با شیوع ویروس کرونا، شهرداری بیرجند هفته ای 2 تا 3 مرتبه بازار و اماکن عمومی را ضدعفونی می نماید اما بازاریان و ارباب رجوع نیز باید مسائل بهداشتی را تا جایی که امکان دارد، رعایت نمایند.

رئیس اتاق اصناف خراسان جنوبی همچنین در مورد شایعات مطرح شده در مورد تعطیلی بازار بیرجند، اعلام نمود: تعطیلی بازار بیرجند در دستور کار قرار ندارد مگر این که دستور و مصوبه ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا باشد.

علیزاده با اشاره به یک شیفته شدن فعالیت بازار بیرجند و آخرین تصمیمات اتخاذ شده در این خصوص، اعلام نمود: بنا به درخواست بعضی اصناف استان، پیشنهاد شد ساعت کار بازار با ساعات اداری تنظیم گردد و فعالیت بازار از ساعت 8 صبح تا 14 بعدازظهر باشد.

وی با تأکید بر این که این مصوبه کلی نیست و هر عضوی که تمایل داشته باشد از نظر اتاق اصناف بلامانع است، مطرح نمود: آن دسته از کسبه که تمایل به تعطیلی واحد خود دارند براساس قانون نظام صنفی یک تا شش ماه می توانند مرخصی بگیرند.

همزمان با شیوع ویروس کرونا در کشور و در راستای کاهش تردد شهروندان، قطع زنجیره انتقال بیماری کرونا و جلوگیری از هرگونه تجمع مردم در مراکز خرید و پاساژهای شهر که اغلب باعث شیوع بیشتر بیماری خواهد شد همه واحدهای صنفی استان زنجان، بازار تبریز، بازار مراغه، اردبیل، شوش، فیروزآباد، گچساران و غیره به جز واحدهای عرضه نماینده مایحتاج عمومی مردم تعطیل شدند.

منبع: همشهری آنلاین

به "تعطیلی بازار بیرجند در دستور کار نیست ، آسیب کرونا به 80 درصد اصناف خراسان جنوبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعطیلی بازار بیرجند در دستور کار نیست ، آسیب کرونا به 80 درصد اصناف خراسان جنوبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید